Monday, 19 February 2018

2016 Mit Personel ve Eleman Alımı Başvur

Sponsorlu Bağlantılar

2016 Mit Personel ve Eleman Alımı Başvur,

2016 Mit Personel ve Eleman Alımı Başvur

Mit personel alımı yapmaktadır. Mit’ te çalışmak isteyen takipçilerimiz, aşağıda yer alan ilanı inceleyebilirler. Uzman yardımcısı alımına başvuru yapmak için gerekli şartlar ilanda bulunmaktadır. İlgili yerlere başvurularınızı yaparak, kabul edilmeniz durumunda sizde Mit’in bir personeli olabilirsiniz.
2013 Mit Personel ve Eleman Alımı Başvur
MİT; analitik yönü kuvvetli, iletişim yeteneği güçlü, sorumluluk sahibi, kişisel gelişime açık, araştırmacı, pratik zekasına güvenen, yönetme ve yönlendirme becerilerine sahip Türkiye’nin ve Dünya’nın çeşitli bölgelerinde görevlendirilmek üzere İstihbarat Uzman Yardımcısı adayları alacak

Erkek İstihbarat Uzman Yardımcısı Sınav İlanı
Analitik yönü kuvvetli, iletişim yeteneği güçlü, sorumluluk sahibi, kişisel gelişime açık, araştırmacı, pratik zekasına güvenen, yönetme ve yönlendirme becerilerine sahip Türkiye’nin ve Dünya’nın çeşitli bölgelerinde görevlendirilmek üzere İstihbarat Uzman Yardımcısı Adayları alınacaktır.

1. Genel Şartlar
1.1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu nun 48. maddesinde öngörülen genel şartlara sahip olmak.
1.2. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
1.3. 03 Aralık 2011 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (03 Aralık 1976 veya daha sonra doğmuş olmak).
1.4. Askerlik görevini fiilen tamamlamış olmak veya üç ay içerisinde terhis olabilecek durumda olmak veya askerliğini en erken Temmuz 2012 tarihine kadar erteletmiş olmak.
1.5. Sağlık durumu bakımından Türkiye’nin her yerinde ve her türlü iklim koşulunda görev yapmaya uygun olmak (İleriki aşamalarda Sağlık Kurulu Raporu istenecektir).
1.6. MİT Müsteşarlığı memuru olmaya engel bir hali bulunmamak (Bu hususta MİT Müsteşarlığımın takdiri esastır).
1.7. MİT Müsteşarlığımın daha önce açtığı giriş sınavlarının;
1.7.1. Yazılı bölümlerine bir defadan fazla katılmamış olmak,
1.7.2. Uygulamalı sınav veya mülakat aşamalarında başarısız olmamak.
1.8. 35 TL sınav katılım ücretini yatırmış olmak.

2. Özel Şartlar
Aşağıda belirtilen şartlardan (2.1., 2.2. veya 2.3.) en az birini taşıyor olmak;
2.1. Son beş yıla ait Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (KPSS) P1, P2 veya P3 puan türlerinin herhangi birinden 70 veya üzeri puan almış adaylar için;
2.1.1.Yurtiçi ve yurtdışı denkliği yetkili makamlarca tanınmış; en az dört yıllık örgün eğitim veren yükseköğretim kurumlarının Hukuk veya Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültelerinden veya Uluslararası İlişkiler, Avrupa Birliği İlişkileri, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, işletme, iktisat, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası Ticaret, Ekonometri, Psikoloji, Sosyoloji, Felsefe, Antropoloji, Tarih, Halkla İlişkiler, Gazetecilik bölümlerinin herhangi birinden lisans mezunu olmak veya herhangi bir örgün lisans programından mezun olmak şartıyla, yukarıda belirtilen programların herhangi birinde yandal, çift anadal, yüksek lisans veya doktora eğitimini tamamlamış olmak.
2.1.2.Sınav sonuçları son beş yıla ait olmak üzere; KPSS’nin yabancı dil bölümünde en az 42 soruyu doğru cevaplamak ya da KPDS/ÜDS’de 70 veya üzeri puan almak ya da KPDS/ÜDS’de 70 veya üzeri puana eş değerliği YÖK tarafından kabul edilen sınav sonucuna sahip olmak (Uluslararası geçerliliği bulunan yabancı dil sınavlarının eş değerlik tabloları için bakınız www.yok.gov.tr).

2.3. Madde 2.1.de belirtilen KPSS veya madde 2.2.2.de belirtilen KPDS şartlarını taşımayan adaylar için; Arapça, Arnavutça, Boşnakça, Çekçe, Çince, Danimarkaca, Ermenice, Farsça, Fince, Hırvatça, Hintçe, Hollandaca, İbranice, İspanyolca, isveççe, italyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Makedonca, Norveççe, Peştuca veya Darice, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca, Urduca, Yunanca dillerinin birinde en az dört yıllık örgün eğitim veren yurtdışı yükseköğretim kurumlarının herhangi bir bölümünden lisans mezunu olmak (YÖK denkliği aranmaktadır).

3. Başvuruların Yapılması
Başvurular aşağıdaki belgeler ile birlikte, en geç 21 Ekim 2011 tarihinde Müsteşarlığımızda olacak şekilde “P.K. 955 Ulus-ANKARA” adresine posta yoluyla yapılacaktır.
3.1. Eksiksiz olarak doldurulmuş ve vesikalık fotoğraf yapıştırılarak aday tarafından imzalanmış MİT iş Başvuru Formu.
3.2. Nüfus cüzdanı fotokopisi (T.C. kimlik numarası mutlaka olmalıdır).
3.3. Diploma veya mezuniyet belgesi fotokopisi (Yurtdışındaki üniversitelerden alınmış olması halinde YÖK onaylı denklik belgesi fotokopisi).
3.4. Askerlik durumunu (terhis veya tecil) gösterir belgenin fotokopisi.
3.5. Madde 2.1. veya 2.2. kapsamında başvuru yapan adaylar için ilgili sınav sonuç belgelerinin fotokopileri.
3.6. T.C. Ziraat Bankası Ankara Yenimahalle Şubesi (Şube Kodu: 599) MİT Sınav İşlemleri adına açılan 52337662-5001 numaralı hesaba (IBAN: TR310001000599523376625001) 35 TL sınav katılım ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu.

NOT: Sınav katılım ücreti yatırılırken, sınava katılacak adayın; adı, soyadı, T.C. kimlik numarası ve irtibat telefonu banka dekontunda mutlaka yer almalıdır.
4. Sınav Süreci
4.1. Adaylar; Genel Zihinsel Yetenek Testi, Kompozisyon, Kişilik Envanteri, Uygulamalı Sınavlar ve Mülakat gibi aşamalardan oluşan sınav sürecine tabi tutulacaktır.
4.2. Madde 2.2. veya 2.3. kapsamında başvuru yapan adaylar, madde 4.1 .de yer alan sınav aşamalarının yanı sıra Genel Yetenek – Genel Kültür Sınavına da tabi tutulacaktır.
4.3. Sınav süreci, aşamalı eleme sistemiyle gerçekleştirilecektir.
5. Sınav tarihinin Ve Yerinin Duyurulması
Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 29-30 Kasım 2011 tarihlerinde www.mit.gov.tr internet sitesinin ‘İnsan Kaynakları/Sınav Programı” bölümünden, sınav tarihini ve yerini öğrenebileceklerdir.

Bir önceki yazımız olan 2016 Yılı Engelli memur alımları ilanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2016 Mit Personel ve Eleman Alımı Başvur

322 Yorum on “2016 Mit Personel ve Eleman Alımı Başvur

 1. Seyfettin diyor ki:

  Mit başkanlığına atanmak istiyorum

  • Zafer diyor ki:

   Ne işim var ya MİT DİT te. Canınızamı susadınız, adamlar öl diyecek sen ölecen anan baban için ne yaprdın birde onu sor. Ya sen yaşamak istemiyormusun hayatını. Çok mu bezdin hayattan. Başkalarının kuklası olmak onlardan emir almak çokmu güzel. O zaman git ananın babanın sözlerini dinle…

 2. SONER SACKİN diyor ki:

  Mite girmek istiyorum devletime hizmet etmek istiyorum arz ederim

  • murat diyor ki:

   mitrgirmek istiyorum vatanimi korumak ve vazifemi iyişekilde yapmak devletimi milletimi ulkemi iyişekilde korumak istiyorum milli irademi korumak sahip çikmak istiyorum vatanimi ulkemi korumak sahip çikmak duşmanlara birakmak istemiyorum kanimin sondamlasinakadar ulkemi vatanimi devletimi bayragimi korumak sahipçikmak istiyorum saygilarimla hayirli akşamlardilerim uygun goruseniz hemengorevime başlamak istiyorum asker sinifim deniz komandosu olarak yaptim izmir eski foçada her kese iyi akşamlardilerim vatanima milletime hayirli ugurlu olsun hayirlise allah nasip etsin hepinize hayirli vazifeler dilerim

  • murat diyor ki:

   cep no 05467406055

 3. erhan özdal diyor ki:

  mit başkanlıgında görev yapmaktan onur duyarım

 4. musstafa akkoyun diyor ki:

  vatan borcu namus borcudur bu meslegi büyük bir zevkle yapmaya hazırım geregini arz ederim

 5. Tantan'da diyor ki:

  Siz kafadan kaybedersiniz arkadaşlar

 6. Tantan'da diyor ki:

  İsim soy isim kullanmayayım ayrıca sınav çok Zor

 7. seyfettin diyor ki:

  aciklama yapmak istemiyorum ama yeteri kadar arap bolgelerinde bilgi sahibiyim genelde irak ondan dolayi turkiye tc vatandasiysam bu hizmeti turkiye cumhuriyetine yapmaktan gurur ve onur duymaktayim

 8. bahadr diyor ki:

  yaa benim anlamadım nokta burada 2013 yazılmış ama ilan 2011in nasıl oluyor ben anlamadım bari tarihi düzgün atsaydınız

 9. eleman diyor ki:

  hiçbirinizden bir cacık olmaz arkadaşlar sizler boşuna heveslenmeyin bile.bu iş sandığınız kadar kolay,basit bişe değil

 10. atalay diyor ki:

  boş gezenin boş kalfasıyım degerlendirmeniz dileiyle

 11. ceyhun balık diyor ki:

  işde tam benim işim gercekden de mit olmak kolay olmasada bunu başara bileceyime inanıyorum ve benim yeteneklerime ihtiyacınız var yakın dövüş uzak dövüş sitillerim den yararlana bilir siniz

 12. Ayhan Ural diyor ki:

  Mit’ e buradan başvurulacağını sanan sizler bu teşkilatın yanından bile geçmeyi düşünmeyin :)

 13. uğur diyor ki:

  vatanıma bayragıma canım feda feda etmek ıcın calısmak ıstıyorum.

 14. murat diyor ki:

  nasıl basvururum

 15. Halit Altun diyor ki:

  Tamam arkadaşlar alındınız:)

 16. fazli diyor ki:

  iyi derce kürtçe bilmekteyim ve görev verilirse hzimet etmeye vatanıma borç bilirim saygılar

 17. artemisburcu diyor ki:

  Bu denli istekli arkadaslari gormek ne guzel keske okullarda okudugumuzu anlama dersleri de koysalardi. Bir de zaman makinasi olsa tam hizli mitci olurmussunuz emin olun. Zira 2011’i geceli bayagi oldu. Hayatta basarilar

 18. İsmet diyor ki:

  Vatan için canımı feda etmeye hazırım.Arz ederim.

 19. hikmet böcek diyor ki:

  ben daha 17 yaşındayım ama bu yaz arapça kursuna gittim seneye daha iyi ögrenmek için de gitcem ama vatanıma baglıyımdır.. mit ilede çalışmaktanda gurur duyarım saygılarımla ..

 20. mustafa özgüneş diyor ki:

  sayın mit baskanım beni vatan icin yetistirın ben şu yaşam haytım da zevk almıyorum ve vatan icin seve seve canımıdan vaz gecerım herseyden arz edrim vatan saolsun.

 21. selim diyor ki:

  Mite girmek istiyorum devletime hizmet etmek istiyorum bu meslegi büyük bir zevkle yapmaya hazırım geregini arz ederim.

 22. şehrin azizleri diyor ki:

  olmak yada olmamak

 23. frey diyor ki:

  sayfa acılıyor iki haftadır deniyorum bilgisi olan varmı

 24. osman diyor ki:

  Devletime hizmet etmek istiyorum arz ederim

 25. metin serttaş diyor ki:

  mit te çalışmak istiyorumm ölene kadarr bu ülkeninn müslimanlarr tarafından yönetilmesi için mitt ee çalışmkk istiyorummmmmm ahmet fidann beni almanıı istiyorumm saygılarlaa m i t çalışmakk istiyorummmmmmmmmm

  • Fatih diyor ki:

   ABİCİM HAKAN FİDAN İLE AHMET DAVUTOĞLUNUN KARIŞIMI ANCAK AHMET FİDAN OLABİLİRDİ… TEBRİKLER MİTE KABUL EDİLDİNİ…

 26. kaan diyor ki:

  mitte görev yappak istiyorum

 27. kaan diyor ki:

  taksilim lise terk ama bir insanı 100 metreden çözerim nası oldunu ben devlete ısrar etmem devlet bana ısrar etsin kayseri 2o ay görev yaptım yüksekovada

  • Fatih diyor ki:

   BU ÖZELLİKLERİNİZİN YANINDA BİRAZ YAZIM KURALLARI İMLA KURALLARINA DA DİKKAT ETMENİZ GEREK.

 28. asd diyor ki:

  Benim bi arkadasim var ben kendisine kefilim. Havada ucan sinefi vile vurutor. Ileri derecede kurtce anliyor ama pek konusamiyo e. Vatanina milletine de bagli ilgilenirseniz secinirim.

 29. ferhat özhekim diyor ki:

  kendi ekibim var korkusuz cesur bir ekip bitiemeyececeğim iş yoktur gözüm titremez bile bana imkan sağlayın faydalı olmak istiyorum gayrimeşru olmak istemiyorum hertürlül iklim her türlü şahıs ne olursa olsun yaparım görev olsun yeterki kişisel olmasın 5340373691 …

 30. Seyfettin diyor ki:

  Devletime hizmet etmek

 31. Seyfettin diyor ki:

  Vatanim ugruna ölmek ve hizmet etmek

 32. yusuf talha yılmaz diyor ki:

  ben size katılmak istiyorum ama hangi okulu okuyacağımı söyleyin bana hayırlı gümler

 33. ibo diyor ki:

  korku nEdir bilmeyiz biz dağların uzmanları yuva yaptık göklere baş döndüren yerlere engel tanımaz aşarız yüce engin daağları el verip uzanırız mor siyah bulutlara ben türk komandosuyum düşmanı çelik pençemle ezerim her yerde ben varım havada karada denizde çölde batakta çatakta piton yuvasında her zaman ve her yerde hazır daima hazır daima hazır kim komando kim komando olamazsın ya olamazsın ya komandolar ALLAH komandolar ALLAH ALLAH TÜRK KOMANDOSUNU KORUSUN AMİNNNNNNNNN

 34. coşkun şahin diyor ki:

  askerliğimi c timlerinde yaptım şu an özel güvenlik olrak çalışıyorum daha öncede mit istibarat başkanlığına dosya göndermiştim bu ülke için çalışmak türk milletine herzaman hizmet etmek isterim

 35. ibo diyor ki:

  2 YILLIK ÜNİVERSİTE TERKİM KEŞKE TERK ETMESEYDİM ŞİMDİ LİSE MEZUNUYUM MİT E GİRMEK İSTİYORUM HABER ADAMI OLARAK İSMİM İBRAHİM KASTOMUNULUYUM BURSA DA İKAMET EDİYORUM BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM BÜYÜKLERİM BANA YOL GÖSTERİN ŞUDA VAR BEN BU SAAT TEN SONRA ÜNİVERSİTE OKUYAMAM EVLİYİM 4 YAŞINDA OĞLUM VAR VE 28 YAŞINDAYIM MESLEK MATBAA..

 36. ibo diyor ki:

  ASKERLİĞİMİ ACEMİ BİRLİĞİM ISPARTA DAĞ KOMANDO BİRLİĞİ USTA BİRLİĞİM SİİRT 3 ÜNCÜ KOMANDO TUGAYI İSTİHBARATÇI OLMAK İSTİYORUM HABER ELEMANI DA OLUR HER BÖLGEDE ZOR ŞARTLAR ALTINDA GÖREV YAPARIM HER İNE GİRERİM HER PİSLİE KATILIRIM HER ORTAMDA BULUNURUM BİLGİLERİM DAHİLİNDE ÜRETĞİM FİKİRLERLE HER PİSLİĞİ ÇÖKERTE BİLME YETENEĞE SAHİBİM..

 37. ibo diyor ki:

  VaTaN SaNa CaNıM FeDa..

 38. sefa diyor ki:

  istihbarat konusunda deneyimim var uzman istihbaratçı olmak istiyorum arz ederim

 39. nur diyor ki:

  Mite girmek çok istiyorum vatan için canım feda olsun Bayrağımızı sahip çıkmak korumalıyız Devletime yardım hizmet etmek istiorum belki üniversite mezunu değilim ama eğitim aldıktan sonra gerisi gelir lütfen aranızdan birisi ben olayım alın beni
  seve seve yapmaya görev almaya hazırım

 40. sadri diyor ki:

  ben Sedrettin Siirt ilinde ikamet etmekteyim vatanıma MiLletime hizmet etmek olu önderimizin bize bıraktığı vatan için gözümü kırpmadan canımı vermek isterim ve mit teşkilatında yer almayı çok isterim gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim telim 05449010656

 41. mehmet diyor ki:

  eskiden mit elemanlarında 5-7 tane kartı vardı.her yere girip çıkarlardı her defasında araba degiştirirdi.1981 yıllarında her halde aynı sisdem devam etmekte dir.o kadar mite girmek istedimse giremedim.lise mezunuyum girebilirim herhalde hayat bana her şeyi ögretti hayat üniversitesinden mezunum.tel.05433283560

 42. mufit diyor ki:

  sabikaliyim beni almazlar bir alsalar canim devlettime nasil calisilir görülleri ama iste sabika beni bittiriyoru

 43. yeşili severim diyor ki:

  MİT’E GİRMEK İstyorum kendme güveniyorum

 44. murat taş diyor ki:

  insan ilişkilerim çok kuvvetlidir zeki olmak herşeyin üstündedir mitte çalışan büyüklerimize Allah doğru kararlar verdirsin

 45. sezgin diyor ki:

  arkadaşlar mitte girmek okadar kolay deyil ben şu an icindeyim zaten zamanın da olsaydı olurdu gittikce zorlaşıyor kmş pzrk

 46. sezgin diyor ki:

  ankaraya beni bi davet ederseniz sevinirim anlıyan anladı kmş pzrk mustafa personel sezgin yardımcı

 47. .. diyor ki:

  Ulkemde ezik ve satilik okadar insan varki

 48. .. diyor ki:

  Eziksiniz

 49. nurettin yeni diyor ki:

  Ne olursa yaparim Allah buyuktur
  05455306090

 50. sanal diyor ki:

  merhaba ben kısa ve öz mıt cı olmak ısterım lıse terkım hayattan bı beklentım yok vatan ıcınse ölmeye haırım ılgınıze arz ederım. SAYGILARIMLA

 51. bayram diyor ki:

  vatan için ölecek adama değil vatan için yaşacak adama ihtiyac oldugunu düşünüyorum ölüm sadece bitiştir..
  bu arada admin 2013 ilalarını koy zahmet olmassa

 52. şemsettin peçe diyor ki:

  bir şeyi hiç bu kadar istememiştim mit te görev almak istiyorum bu benim tek ama tek hayalim ve çok verimli olacağıma inanıyorum gereğinin yapılmasını arz ederim saygılar

 53. Mehmet Kara diyor ki:

  Vatanıma ve milletime layik devlet adamı olmak istiyorum şuan askerim askerligim bitmesine az kaldı bittiginde son nefesime kadar devletime hizmet etmek istiyorum

 54. mehmet.engin diyor ki:

  sizinle.beraber.çalışmak.istiyorum.ilgilenirseniz.sevinirim.daha.önce.kuryenet.firmasında.çalıştım.gelen.kartların.dağıtımını.yaptım.yüzde.elli.engelli.durumum.var.raporluyum.ortaokul.mezunuyum.enkısa.zamanda.haber.verirseniz.sevinirim.alibeyköy.eyüp.tarafında.oturuyorum.cep.05398204162

 55. abdulmenaf diyor ki:

  bu vatan için savaşmak

 56. Yasin yılmaz diyor ki:

  Gün

 57. Yasin yılmaz diyor ki:

  Ben 13 yaşındayım gerekirse vatanım için 18 yaşını bekleyebilirim erzurum karskapı caddesi sümbül sok

 58. çağdaş diyor ki:

  kimsenin görmediğini gör ki gördüklerinin bir değeri olsun … özellikler insana özgüdür…

 59. görüyonuzmu diyor ki:

  görüyonuz mu vatansever gençleri gelin bensizi alıcam mite gidin kırtasiyeden cv alın en aşşağı çivi çakabilen herkessi alıom yazık genç beyinlere 😀 kafayı mı yediniz arkadaşlar gülmek için açıyorum sizi.

 60. ali diyor ki:

  konu il ilgili başvuru için detaylı yardım ve desteklerinizi rica ediyorum müracaat etmek istiyorum saygılarımla

 61. pusat diyor ki:

  bu kadar istek olunca insanın göğsü kabarıyor

 62. BY.ALBEYAZ diyor ki:

  Allah aşkına bos bos konuşmayın mıt diyorsunuz Gidin bir sigortalı ise bakın mit sizi bulur merak etmeyin

 63. volkan diyor ki:

  devlet adına herşeyi yapabilecegime inanıyorum gerektiginden fazlasıyla soguk kanlı birisiyim bana vereceginiz görevin bedeli ne olursa olsun yapabilecegime inanıyorum..

 64. onur diyor ki:

  iş ararken gelinen noktaya bak devlete hizmet için mit olmanıza gerek yok hangi işle uğrasırsan uğraş işinde en iyi olmaya çalış.ölmeye öldürmeye vurmaya kırmaya gerek yok yazılanlara bak kiralık katil bile temin eder insan mesaj atanlardan :)

 65. can diyor ki:

  Selam Arkadaslar,
  Temmenim, Allah hepinizin gonlune gore bir gorev versin. Bende sizin gibi cok istiyordum o gorevi. Ama vatanimda olmadi ve olmiyacak ta cunku yasim 35 i gecti. Ben kucuk yasta avrupaya geldim askerligimi ve okulumu avrupada bitirdim. Ve bir avrupa ulkesinin polisi ve interpolu ile indirek 6 sene gorevim de oldu.Arti bazi interpol gorevlilerinide ben egittim. konustugum dillerinde hatti hesabi yok. Tam konustugum diller ( 5 uzerinde derece )
  5.derecede olan dillerim. Turkce,Kurtce,isvec ce, norvec ce, 4 uzerinde : ingilizce,almanca,danimarka ca, azerice
  3:uzerinde : lehce 2 :uzerinde : farsca, arapca, sirpca.
  arkadaslar bende oylebir dil kabilyeti var ki her dili 3 ayda ogrenme yetenegine sahibim.Insanlar la diyalog ve ikna etme kabilyetim 4X4 luk ama bunlarin hepsi nafile. Fazla hayal kirikligina ugratmayin kendinizi. Torpilin var ise sansiniz var demektir. Yoksa gidin baska is rayin kendinize.

 66. erkan diyor ki:

  s.a.herşey vatan için ben sadece özenti deyil vatanım için canımı ortaya koyacak kadar vefalı bir vatandasım.ilk okul mezunu olman bazı yüksek kurumlara girmeme engel oluyo fakat ben sadece vatanıma milletime ve türk milli istikbarat teşkilatının bir mensubu olmak istiyorum ve bu benim için önemtaşıyan bi şereftir.BİLGİNİZE ARZ EDERİM…

 67. Yasin DEMİR diyor ki:

  Aslım Karadenizdir Mekânım Sakarya Siz Kimin Ne Yapacağını Kişiden Daha İyi Bilirsiniz…

 68. özlem diyor ki:

  2013-2014 basvuru tarihlerini yayımlayabilir misiniz lütfen..

 69. Ahmet diyor ki:

  Slm ben Ahmet Mardin kızıltepe doğumlu benim hayalim hayatta ya polis Yada milli istihbarat teşkilatına katılmaktı ama imam hatip mezuniyet olduğu için bizden o haklar alınmış üvey evlat gibi muamele yapılaraktan hiç bir emniyet Yada güvenlik kurumlarına alınmadık gereğin yapılmasını arz eder saygılarımla inşaallah gereken cvp en kısa zamnda gelir

 70. rapor 49 diyor ki:

  ülkemin bölünmez bütünlügünü korumak için her daim hazırım saygılar

 71. botan diyor ki:

  Siz hic endise etmyn kabiliytnz varsa sizi onlr bulr sitedn istmkle olck bi mevzu deyl

 72. botan diyor ki:

  Siz hic endse etmyn egr kabliytniz varsa onlr sizi bulur

 73. soner kondak diyor ki:

  vatan borcu namus borcudur bu meslegi büyük bir zevkle yapmaya hazırım geregini arz ederim

 74. SEZGİN diyor ki:

  ben SEZGİN YILMAZ TÜRKÇE den başka dil bilmem herhangi bir yere gitmedim herhangi bir memlekette bulunmadım fazla kimseyide tanımam sadece yöneten ve yönlediren yeteneğine sahibim başka bir yeteneğim yok yüzüm de vaya herhan gi biryerim de belirgin yara veya leke v.b iz yok kendime olan güvenim sonsuz M.İ.T e katılmak istoyorum

 75. fth diyor ki:

  ya amk yook böyle birşey yarıldım la burada gülmekten iyi ki varsınız :)

 76. kerimkütükoglu diyor ki:

  merhaba ben 26 yasındayım özel güvenligim mit te çalışmak çok isterim ne olursa olsun ztn yalnızım inş dönüş olur :(

 77. nihat diyor ki:

  herşeye hazırım

 78. aycakmaay diyor ki:

  ya siz mal mısınız ben bir bayanım ama sizin kadar mal değilim bakın
  1- başvuru buradan yapılmıyor ki sizler siz mallar arz ederim falan yazmışsınız arkadaşın dediği gibi sizler yakınından bile geçmeyi düşünmeyin ya
  2- sınavın ne kadar önemli olduğunu bilmiyorsunuz
  3-hangi üniversitenin biteceğini bilmiyorsunuz
  e ben size daha ne deyim bence yakınından bile geçmeyin ha geçseniz bile deneseniz bile buradan alınamazsınız bu arada buradan yorum yapanlara söyleyeyim o mallara işe alındınız denmesini mi bekliyorsunuz buradan? hay Allah ım ya
  denerseniz alınmayınca 2 yıl üniversite desek 1 yılda sınavlar yarım yılda hatta 1 yılda atama desek sonuç desek sizin bir en az 3 buçuk yılınız var ya da 4 yılınız hadeee boşuna gitti 2. sınava girenleri bakmıyorlar bile ahey ahey ahey neyin kafasını yaşıyorsunuz olum 😀 anca üzülürsünüz başka bir bk a yaramaz sizinki si

  • Sahin kara diyor ki:

   Esas mal sensin aycakmaay dünya bir umut dunyası burası bas vuru olmadıgını senin kadar yazanlarda biliyor kesin ama insanların içindeki sadece bir umut ya burayı okuyan biri çıkarda buradaki yazıları okursa faydası olabilir düşüncesi var ınsanlarda senin kafan bunlara basmıyorsa birakta sen bastıracak yerlerine bastir ne isim var elinin hamuru kıçının camuru erkeklerin icinde boş boş yazılar yazıyorsun bir halt etmiş gibi soytari

 79. ali diyor ki:

  benim en büyük hayalim polis olmak

 80. mehmet diyor ki:

  Slm ben 1982 kdz.Ereğli doğumluyum açık lise mezunuyum ankarada yaşıyorum askerliğimi 12 ay paraşütçü olarak yaptım son 6 ay kuzey ırak özel tim askeri tim komutanlığı yaptım 3 tane takdir belgesi aldım mitte çalışmak istiyorum tel numaram 0506 378 5137 ev tel (0312)364 26 41

 81. yılmaz diyor ki:

  ben izmirden yılmaz yaş 23 kilo 65 boy 1.75 hedefim mitçi olmak g3,mg kalaşnikof,7-65 ve kanas silahlarında tecrübeliyim kamufle ve gizlilikte asla kimse deşifre edemez

 82. ibrahim diyor ki:

  mit gibi devlet kurumlarında görev yapmak istiyorum Allahın izniylede kabul ederseniz beni devletimi ve milletimi kanım son damlasına kadar koruyacağım bağımsızlığımı hiç bozmadon bozmayacağım tarafsızım ELHAMDÜLÜRİLLAH Müslümanım ve Türkü’m

 83. nnnn diyor ki:

  şaka mısınız siz aq :)

 84. mehmet diyor ki:

  O değil de ciddi ciddi burayı başvuru yeri gibi görenler olmuş 😀 kafadan zaten siz elenirsiniz burda zaten 😀 hiç mi kafa çalışmaz arkadaş…

 85. ahmet gültekin diyor ki:

  iş kur dan personel mi alıyor mit çok saçma

 86. ali_solmaz diyor ki:

  Adim ali 18 yasindayim mitte katilmak istiyorm
  Uğruna ölmekse eğer seni yaşatmak, bin defa ölürüm de adına leke sürdürmem. Gururdur, namustur bayrak ve sancak, Aksa da kanım korkma; haini güldürmem!

 87. murat hellaç diyor ki:

  bende katılmak istiyorum ama

 88. murat hellaç diyor ki:

  ama ilokokul mezunuyum vatanım için canımı vermeye hazırım

 89. Yunus diyor ki:

  Selam Arkadaşlar 2011 in Yazışmalarına 2013 de Gönderi yorum Yapmak Bence Saçma Ben Kan Kokusunun İçerisinden Çıkmış Biriyim Hakkari Yüksekova İran Sınırında Canla Başla Görev Yapmış Biriyim Ve Lakin Sizin Gibi Sazan Deyilim Herşeye Atlıyan Balıklara Diyorum Ki Sazanlar Bile Sizden Akıllılar 😀

 90. kaan kısınma diyor ki:

  mit benim hayalim vatanım uğruna canımı vermeye hazırım arz ederim…

 91. MTN diyor ki:

  Her onumuze geleni MTN e goturmeyiz

 92. faruk alırsatar diyor ki:

  ben 37 yasındayım evlıyım 3 evladım var ben uygun görursenız mit calısmak isterim hemde cok istiyorum

 93. faruk alırsatar 05423970350 diyor ki:

  tekrar israr edıyorum tek hayalım bu dur

 94. umut kaya diyor ki:

  vatan sana canım feda olsun….

 95. Hakan diyor ki:

  Vatan için yaşa aşkın için öl

 96. hakan.kaya diyor ki:

  Çok şey istemişsiniz ama bende bir can var o da Allaha borcum vatan için seve seve veririm Allaha emanet olun

 97. Gizli diyor ki:

  Kurtce fransiz biliyorum avrupada yasiyorum ben bu ise gönüllüyüm

 98. hivda diyor ki:

  mit olmak istiyorum

 99. ali_solmaz diyor ki:

  Ülken için yasa askin icin öl…

 100. EYÜP diyor ki:

  gülmekten öldüm yaaa:)ALLAH sizlere akıl fikir versin yazık.. ülkemin gençleri MİT’e girmek için internet sitesinin eski ilanına medet umarak alınmalarını talep etmiş:)MİT (belediye kanalizasyon işçisi alır gibi buradan mı alacak)?zaten onlar sizi bulur…ha bir de şu var asma, kesme,kırma,yıkma,öldürme ile girilmez oraya zeka ile girilir…(hepiniz alındınız işe)

 101. erkan yılmaz diyor ki:

  vatanımı milletimi çok seviyorum ugruna canımı veririm elhamdulullah muslumanım turk oldugum için gururluyum ve onurluyum.kalbım ve ruhum sizinle keşke bizlerinde bi faydası olsa……

 102. recep diyor ki:

  Ben ozel guvemligim elbeyli.kampinda calismaktayim beni bunyenize alirsaniz cok memnun olurum saygilarimla iyi gunler

 103. ersin diyor ki:

  devletimize çalışmak istiyorum

 104. Mehmet Emre KARAASLAN diyor ki:

  M.İ.T TEŞKİLATI NA HİZMET ETMEKTEN ONUR DUYARIM RUSYADA DUBAIDE VE SU ANDA TURKMENISTAN DA YASAMAKTADAYIM TURKIYEDE TICARETLE UGRASTIM DUKKANIMI KAPATTIM DISARDA CALIŞMAYA KARAR VERDIM EYERKI MUSTESARLIGIMIZ UYGUN GORURSE HER ZAMAN HIZMET ETMEYE HAZIRIM İYİ ÇALIŞMALAR

 105. ALEX YUREWT diyor ki:

  bu ülke de herşey zor mit olsa olsa tayip gibi adamların lojistigini yapar bu da bana göre deyil bu işi begen me dim,,,,,,,,,

  • Millattan sonra diyor ki:

   Geliyorum kapılarını kilitle evinden dışArı dahi çıkma çıksanda olur kafana takma

 106. avrupali diyor ki:

  buraya mesaj atan mite girmek icin insanlar hepiniz hastasiniz

 107. husko diyor ki:

  bu kafayla devam edin mit sizi çağırıyor.
  kızıl elmayı izleyen buraya damlamış:)

 108. Muhammet yılmaz diyor ki:

  Yaş 23 boy 175 kg70 Trabzonluyum vatanıma ve milletime hizmet etmek istiyorum kabul ederseniz mite kadılmak istiyorum 05365924015

 109. BİZ diyor ki:

  s.a kardeşler kardeşlerimizin heveslerini kursağında bırakmayalım.
  ilk önce ne istediğinizi bilin 1. şık belinize silahınızı talıp devletten maaş alıp macera yaşamakmı 2. şık bu millete hizmet etmekmi 1. şıksa siz bu milletin parasıyla hava civa heves peşindesiniz. 2. şık derseniz mit müsteşarlığının web sayfasından bildiğiniz milletin bekası için önemli bilgileri paylaşabilirsiniz emin olun asıl hizmet budur.Karşılık beklemeden millete hizmet böyle olur. DİĞER TÜRLÜ HİZMET EDENLER VAR ZATEN. S.A SAĞLICAKLA KALIN EYVALLAH….

 110. musa diyor ki:

  hiç öğle uzun konuşmaya gerek yok vatan için bu canı vermeye geldim herşeyi herkezi silp gerisi size kalmış 05454908323

 111. UĞUR diyor ki:

  DEĞERLİ MEMLEKET SEVDALISI KARDEŞLERİM;
  Türkiye’nin, Her bir yeri kale
  Onurlu şehitlerin ruhu ile
  Çelik gibi bedeni
  Denizler gibi yüreği
  İnsanlarınla
  Ne büyüksün Türkiye….ANLIYORUM HEPİNİZ ÜLKESİNİ SEVİYOR AMA NOLUR BİRAZCIK MANTIK.SİZ DEĞERLİ CANLARIN SİGORTALI Bİ İŞ BULUP AİLENİZİ GEÇİNDİRMENİZİ CENABI HAKTAN NİYAZ EDERİM….BU İŞLER BURADAN OLMAZ HADİ KARDEŞLERİM DAĞILIN..

 112. mustafa hisar diyor ki:

  bu hayatta hiç bir iş kalmadı Devlete en iyi şekilde hizmet etmek istiyorum..bilginize

 113. cihat diyor ki:

  arapça kürtçe ve soranıce dıllerınde ful biliyorum fazla açıklamaya gerek yok devletım uğruna canım feda gerekenın nyapmasını arz ederim

 114. sedat diyor ki:

  ikiyıl arapça eğitim gördüm yani arapça türkçe ve kürtçe biliyorum mütercim olarak girme şansım varmı sizce…..

 115. sedat diyor ki:

  gerekrse ingilizcede öğrenirm

 116. bahri diyor ki:

  emekli uzman çavuşum mitte çalışmak istiyorum

 117. mevlüt diyor ki:

  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 118. ramazan çevik diyor ki:

  Kardesim bu vatan için şehid oldu ben bu vatan için herşey yaparım ilgilenin lütfen (LÜTFEN) güneydoğu da gaziantep de yaşıyorum fabrika da çalışıyorum her kısımdan insan var vatan millet bayrak için ezan herşeye hazırım

 119. tavsanayagı diyor ki:

  arkadaşlar yorumlarınıza cok güldüm ,adam yoldan geceni almıyor ,zeki adamlar arıyorlar şöyle söyleyeyim en kötü personeli odtü mezunu
  donanımlı olucan donanımlı adam sana ülkeyi emanet edecek

 120. hasan diyor ki:

  ya büssürü şey istemişsiniz istediklerinizin bi çoğu bende yok ama ben her halükarda varım istanbulda her çeşit görevi yaparım

 121. Dilara diyor ki:

  İngilzce, almanca, türkce cat pat ispanyolca.
  gezmeyi seven kimsesiz olmayı seven ve sadece işini yapmak isteyen bir kişiyim.

 122. cemil genç diyor ki:

  mite girmek görev yapmak istiyorum

 123. Mustafa saglam diyor ki:

  Arapca biliyorum

 124. engin çelik diyor ki:

  ben şehit oğluyum vatan bayrak sevdalısıyım ülken için yaşa aşkın için öl diyorum bana bir el uzatın 0534 914 44 30

 125. kadir diyor ki:

  can feda etmek vatana hızmet etmek terımı degıldır.

 126. dursun anıl aksu diyor ki:

  en yakın zamanda irtibata geçmenizi bekliyorum

 127. kanber diyor ki:

  hayatta en büyük hayalım devletime calişmak için canımı bıle feda ederım saygılarım la

 128. ayhan diyor ki:

  ismim ayhan aslen van başkale yim muğla bodrumda oturuyorum lisan olarak türkçe kürtçe zazaça ingilizçe biliyorum gönülü olarak avrupada görev yapmak isterim

 129. ayhan diyor ki:

  mrhb isimim van başkale doğumluyum türkçe kürtçe zazaca ingilizce biliyorum askerliğimi acemi birliği manisa/kırkağaç/ usta birliği bingölde/ j. komondo olarak yaptım türkiyenin çok ilerini gezdim görev verirseniz avrupada gönülü görev yaparım…

 130. marihsaba diyor ki:

  yaw uzun lafın kısası herkes rızkını yer mit olmuşun jandarma olmuşun polis olmusun öretmen olmuşun boş namusunla vatanına hitmet et yeter. saygılar.kosovalıters72

 131. marihsaba diyor ki:

  alex misin mintakmısın akıllı ol kafana sıkarım senin benim vatanımın memuruna dil uzatma.BAYRAGIMA DOKUNMA BU SAYFADANDA DEFOL GİT BELENI BENDEN BULMA.NOT KIZILGÖK.

 132. volkan diyor ki:

  Bn rusca arapca ve kurtceyi ayri lehcelerde iyi konusur ve anlarim ayrica silahlar konusunda merakimdan dilayi cok iyiyimdr bu yeteneklerimi devlet ve millet icn seveseve kullanmak isterim cnku arkamdan bi bekleyenim bi aglayanim yok

 133. volkan diyor ki:

  Allah can verdi sukur ama cok sey aldi bnden bari nasipse devlete. millete adamak isterim kalan omrumu kismet

 134. murro diyor ki:

  Sa arkadaslar ya bu cok farkli bi boyutta bisey sizde biliyosunuz anlatilmiyorsunz ki anlatilmiyor yasaniyor sadece
  Yasim daha 17 evliyim ve bir oglum olucak ama sevdami desem ne desem bilmiyorum isim koyamiyorum herseyin farkinda olarak kosturuyorum mit olabilmek icin hayata cok erken atildim yasmadigim gormedigim hic birsey kalmadi yasim 17olmasina ragmen yurudugum kostugum yolu benden 10yas belkide 20yas buyuk bi insan kosmayi birakin yurumemistir bile beni yanlis ankamayin kendimi övmüyorum vurda.
  Ne biliyim yaaa bu nasil bir tutku cozemedim kucuklugumden beri hayalim gizli gorev falan filen iste :))

 135. CENK diyor ki:

  Sevgili abim Fatih ZÖHRE yardımlarından dolayı çok teşşekkür ederim sayende istediğim kurumdayım adının geçtiği her kapı sorunsuz açıldı allah yolunu açık etsin SAYGILAR… Cenk KARAOĞLU

 136. CENK diyor ki:

  sadece dil bilmek olmuyor arkadaşlar takılmayın

 137. erbil durmaz diyor ki:

  dünya kadar borcum war hayatım bitik. tutun elimden kurtarın bni

 138. yunus diyor ki:

  devlet benim icin eniyi işi yapmakdan kurur duyarım

 139. erkan çetınkaya diyor ki:

  vatan için ölmeye hazırım benı mutlaka kabul edin lütfen

 140. mert toy diyor ki:

  sedat İngilizceyle fransızcayıda öğren alayım seni.. burdan başvuru yapmaya çalışçak kadar acizsiniz, yakın dövüş , uzak dövüş , farsça falan biliyolarmış, mitin çok ihtiyacı varmış :))))

 141. Hüseyin diyor ki:

  Adım huseyin kucuk yasta sorar basladim judo tekvando siyah kemer turkiye ücüncülügüm var ararpca dil bilirim askerliğini kırmızı tezkeresi bitirdim vatanimi kanımın son damlasınan kadar allah canim vatanimi icin feda olsun yiyenim bekakda catısırken Sehit oldu mustafa dolumay tum sehitlerimiz mekanın cennet olsun amin harcama vatanımız icin hazırım cebine 05323113331 selamlar allaha emanet olun

 142. ramazan diyor ki:

  sn büyüklerin sizde rıca beni kabul etin vatan ölürün

 143. ramazan diyor ki:

  05352062422 bu numaraya ulusabilirsiniz vatan sagulsun

 144. Muşlu diyor ki:

  Aslolan vatansa yabancı dilde coğrafi bilgide eğitim durumunda tefaruattır vatan için gözümü kırpdan ölümede gerekirse öldürmeyede .. Hertürlü gideri var

 145. Mehmet Emin Güleryüz diyor ki:

  Sizinle çalışmak istiyorum saygılar

 146. şahin diyor ki:

  Ben varım vatana can feda

 147. ismet diyor ki:

  Selamunaleykum. Can gonulden bu goreve bende bende katilmak istiyorum canim feda vatanima hersey vatanimiz
  Vatanimiz icin sag olsun yeterki vatanimiza hizmetimiz olsun saygilarimizla.

 148. mustafa diyor ki:

  universite menzunuyum kürçeyi iyi biliyorum hizmetde bulunmnak istiyorum

 149. deli diyor ki:

  slm arkadaslar hic heveslen meyin sizden bi yarram olmaz..

 150. serdar diyor ki:

  Ben serdar insanları yonlendirebilir. Hertürlü ekip kurabilir .her ortamda buluna bilir .istediğimi öğrenip çözebilirim.ama mit,e girmem sonunda hep ceza evine girip .yanlış anlaşılıp hizmetleri.boşa çıkıyor.boş risk

 151. ahmet diyor ki:

  Genelkurmay başkanlığında görev yaptım yeterince bilgilere sahibim size bu kadar yeter sanırm teşekkürler.

 152. TÜRKİYE diyor ki:

  devlet herkesin gerek olduğunda istediyine ulaşır

 153. TÜRKİYE diyor ki:

  devlet gerek duyarsa ulaşır

 154. TÜRKİYE diyor ki:

  yabancı dil yok ünüversite yok sadece iman var

 155. ali diyor ki:

  saygılaımla

 156. cuma borak diyor ki:

  kürt çe zaza ca farsça biliyorum

 157. yucel aydemir diyor ki:

  selamben sizinle calişmak isterim lutfen beni arayın

 158. yunus diyor ki:

  nıye askerlıgı sart kosuyorlar anlamam kı bu ulkenın bızım gıbı gencelerede ıtycı var hayrlısı dıyelım sınva gırecek olan arkadslara basarılar her turk gencının hayalıdır :)hayaller bos cıksada

 159. hüseyin diyor ki:

  milli istikbarata alımı istiyorum 5392621341

 160. fırat bozat diyor ki:

  Gerekli olan tüm şartlar yukarıda açık açık yazılmakta. Üniversite lisan (4 yıllık) bitmiş olacak ile başlayıp örnek olarak verilen o dillerden en az 1 veya 2 tanesini iyi bilmek , bunun yanında kamuda ( devlet dairesi) en az söylenilen süre kadar görev yapmak,istenilen baraj (sınır) 70 puanın üzerini çıkarmak ve en son olarak yetenek (mülakat) tabi burda tamamen dayın amcan olması gerekiyor gibi bir durum ! Şarkı sözündeki gibi ; ankarada dayın yoktur mahmuto kurban niye doğdun olayı… Söylenilen ve istenilen gayet açık. Çok zekide olsan çok yeteneklide. gereken tüm kurum ve kuruluşlara kendini kanıtlayıp o kağıt parçasını alsanda en son benim elime düşeseceksin sistemi ! dolayısıyla kolay bir şey değil hemde hiç kolay değil. Böyle bir kurum kuruluş DEVLET görevi için bir çok hususta haklı ve seçici olmaları anlayışla karşılanabilir bir kaç uyduruk prosedür ( sistem) dedikleri şey dışında. Adreste çok açık arkadaşlar form u gereken şartlara uygunsanız. Ankaraya yollayın ! yorumlardaki form tarzı talepleriniz makara konusudur :)

 161. faruk güler diyor ki:

  bu ülke ıcın ölmeye hazırım

 162. mehmet diyor ki:

  vatanın için yaşa aşkın için öl..kürtçe arapça ve ana dilimiz türkçe dil biliyorum..kick boks 1.federasyon diplomam var..mit teşkilatına katılmak istiyorum..

 163. YUNUS diyor ki:

  M.İ.T KATILMAK İSTİYORUM.GEREKLİ OLAN BELGELERE SAHİP DEĞİLİM AMA ÖĞRENMEK VE BU YOLDA İLERLEMEK İSTİYORUM.

 164. adem diyor ki:

  s.a. şu personel alımını değiştirin iyi kardeşler eğitim akıl bunlarmı tek gereken.artık bakın gerçek müslüman olmak isteyenlerden veya dikkat edenlerden alın.mal makam beynamaz bunları düşünenlerden almayın.ALLAH(C.C.)günahkarlar ordusunu başarıya erdirmez.temizleyin şu namazda nasıl duracağını bilmeyenleri …………………………………..hayırlısı.insan adem olmadan adam olmuyo adem esselemu aleykum verahmetullahi vebereketuhu

 165. zafer diyor ki:

  Ben zafer baran istanbulda yaşıyorum turzm de garsonum lise menzuniyim ingilizce bilen biriyim vatanıma ve tüm halka hizmet yapmak istiyorum tel 05314295721

 166. Şaban diyor ki:

  Bu vatan uğruna yapamayacağım hiç bir şey yok her göreve hazırım

 167. esra diyor ki:

  Kpss siz hicbirsey olmuyor kalksaydida kurtulsaydik

 168. ismet kaya diyor ki:

  80 boy. kilom 70 45 ülkeyi gezdim güney afrika almanya en son americada 10 yıl yaşadım. ingilizce türkçe ve kürtçe tam olarak konuşuyorum. çok deneyimliyim 3 senedir istanbulda yaşıyorum. ülkeme yararlı olmak istiyorum. ben tel. 0542 621 11 56

 169. ahmet diyor ki:

  Eminim mit bu konuyu benden daha fazla ince eleyip sık dokumuştur. Ancak 35 yaşında olupta arap ülkelerinin şivelerini anlayıp çevirebilecek arapçayı her haliyle anlıyan okuyan konuşan çevirebilen biri veya birkaçı ne kadar bulunabilir kanaatimce daha ileri bir yaş gurubunda ararsa bu elemanları daha faydalı olur

 170. idris diyor ki:

  YUKARIDAKİŞARTLAR BENDE OLSA CIA MOSATA GİRERDİM

 171. idris diyor ki:

  BUNLARIN PERSONEL ALIMLARINA BAKIN KİM ÜLKESİNE FAYDASI VARSA ALIMI ANALİZ EDİP ALIYOR
  CIA…AVB..BCA..(AMAN İSRAİL ASK. İSB) CRO..DDO ABD HABER ALMA MER.( DS BULGAR )(GRI ÇİN.)ISLD İNJZ SERV .)KYP YUNAN)MOSSAD 35.000 AJANA SAHİP )SAVAMA İRAN.)SB POLONYA.)DIA .ABD SAVUNMA İSTİHBARATI .)CSIS KANADA .)
  KISACASI BU ÜLKELER İŞİNE YARAYAN VE ÜLKELERİ İÇİN ÇALIŞTIRAN BİNLERCESİ VAR TÜRKİYE CUMHURİYETİ TOPLAM İSTİHBARAT SAYISI MASADININ ÇEYREĞİ KADAR YOK.
  ŞARTNAMEDE DEVLET MEMURU VS VS ZATEN DEVLET MEMURUYSA BAŞINI ARITMAZ .BU TÜRKİYE CUMHURİYET İDE OLSA BAŞKA BİR ÜLKEDE OLSA YANAŞMAZ . ÇOK AGIR ŞARTLAR BUNLAR YANİ ŞARTNAMELER

 172. Adem sahin diyor ki:

  .

  Iyi günler ben halen uzman jandarma olarak görev yapmaktayım 12 yıldır jandarma teşkilatında görev yapıyorum komando birlikler ve personel müdürlüklerine iyi derece bilgisayar biliyom yakın Doğuş biliyorum oğlum özel eğitim aliyor hafif otizim ve sabit bir yerde eğitim görmesi gerekiyir oğlumun geleceği için bırakmayı düşünüyorum sayın mit müsteşarı ve eski bir asker olan Hakan FIDAN beyden rica ediyorum sizinle çalışmak onur verir bana ayrıca işletme Fakültesi mezunuyum ve kürtçe biliyorum saygilar

 173. murat can meral diyor ki:

  ben sureklı kosturuyorum bu ısı sılah konusunda uzmanım kendı ekıbım var mıte gırmek ıstıyoruz egıtımımz vardır gereklı butun herseyı bılyoruz soguk sıcak fark etmez her yerde goreve hazrız 05313772604

 174. erhan kumas diyor ki:

  verilecek her gorevi layigiyla yapacagimdan supheniz olmasin gereginin yapilmasini saygilarimla arz ederim…

 175. şeyhmus diyor ki:

  Arkadaşlar bu meslek vatani borçtur.Her türlü can ve mala can feda

 176. gökhan baraç diyor ki:

  lise veya üniversite mezunu değilim ama İngilizcem çok iyi Arapçam orta düzeyde bu kurumda vatanıma hizmet etmek istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılar

 177. Cemo diyor ki:

  dil değilde iyi bir gözlemci ve çok şüpheciyim. Artı duygusuzumda affetmem. Ağlamam. Acımam. Ama insan gibi davranmasınıda bilirim. İyi bir yardımcı olabilirim. Gerekeni emirleri uygulayabilirim. Kanımda bir emniyet yatıyor ama çok zor ben iyisi özel güvenlik olayım. Mit kim biz kim. Dayımız olsa belki ama o da yok eğer buraya bir mit arkadaş girerse okusun. İşsizlik zor. neyse.

 178. asenanız diyor ki:

  arkadaşlar ben 10 yaşında bir kızım ama çok fazla dedektif gadget izliyorum ve büyüğünce onun gibi birisi olmak istiyorum eğer bu yorumumu okuyup bende cevher görürseniz ve mite almayı kabul ederseniz dünyanın en mutlu kızı yaparsınız.gereğini bilgilerinize arz ederim sayglar ablalarım abılerım

 179. abcd diyor ki:

  Açık lise mezunları MİT’e başvurabilir mi?(Tabi ki 4 yıllık üniversite eğitiminden sonra)

 180. adalı_30nukte_20 diyor ki:

  susmak yuksetmez bızi aldımız nefes kadar…

 181. sari diyor ki:

  Arkadaslar sacmalamayi kesin gidin yerine bire bir yuz yuze muracat edin sanaldan cacik olmaz 😉

 182. metin diyor ki:

  Size de katilmak istiyorum lutfen yardimci olun

 183. hasan diyor ki:

  Televizyonlarin bizi dusurdugu hal!!!
  Guler misin aglar misin yaa…

 184. fahri diyor ki:

  Rusyada yapmak istiyorum ruscam var alti sene orda kaldim

 185. fahri diyor ki:

  Cvp beklyrm

 186. fahri diyor ki:

  Sizin aramanizi bekliyorum

 187. sinan diyor ki:

  bu şartları anlamak mümkün deyil okul dil felan fıstık sen kişinin içindeki gücü farket

 188. ramazan diyor ki:

  Bu ulkeye hizmet etmek istiyorum . Onuruca

 189. mehmet emin kaya diyor ki:

  ihtiyacım var sadece evimin ekmak parası vatana hizmet

 190. tolga diyor ki:

  slm adim tolga bir vatan evladi olar bu gorevi istiyorum sizlerden sizde uygun gorursenin ne mutlu bana bir ana cocugundan ayri kalirmi bizde vatanimzdan ayri kalmak istemeyiz sizlerin verecegi her gorevi ustesinden gelmeye calisirim saygilarimla

 191. Ahmet bal diyor ki:

  Ben Türk vatandaşıysam bu vatana seve seve hizmet etmek bana Şeref verir isterimki bende devlet görevlisi olayım olmasamda yine aynı şekilde vatanıma hizmet benim görevim hainlere karşı daima ayaktayım

 192. Ahmet bal diyor ki:

  Para için deyil beni vatan için bu personele alın isterim ben parayı deyil vatanı severim 0506.447.39.54

 193. Abdulkadir Yeşilmen diyor ki:

  Mit e canı gönülden katılmak istiyorum arapça biliyorum askerliği bitireli 2 ay oldu ön lisans mezunuyum coğrafi bilgim yüksektir

 194. adem diyor ki:

  cumhurbaşkanını halk seçiyor artık kafanıza göre size yararlı olacakları seçin artık millet usandı bu günahkarlardan.adamın puanı var aklı çalışıyor ama ahlak yok kardeşim neye yarar.şunu bilin ki ALLAH C.C. günahkarlar ordusunu başarıya ulaştırmaz

 195. celal diyor ki:

  gönülüyüm hazırım

 196. kerim diyor ki:

  burada yazı yazan tum arkadaşlar sanırım başvuru şartlarını tam okumamış herhangı bır dılı bılmek yada ıyı atış yapmak yada bolgeyı bılmek yada ıyı uzakdogu sporu bılmek tek basına yeterlı degıldır.muhakeme hızlı karar verme analız kordınasyon hızlı hareket etme vb gıbı ustun ozellıklerın olması ve aldığınız gorevı %100 basarabılecek ozellıklerde olmalısınız.bos boş yazılar yazmayın once kendınızı bır degerlendırın.saygılar.

 197. Murat erdogan diyor ki:

  Mit müsteşarı olamak istiyorum .

 198. ... diyor ki:

  hep erkek alımı için şart vermişler bayanlar için neden şart yok

 199. Ismaïliens diyor ki:

  Valla ısınız zor nasılda gaza gelıyorsunuz az bır ıskence gorsenız alayınız hayatı ıcın dunyayı satar kolayım sanıyorsunuz bırde emın olsun mit ajanları hiçde düşünüldüğü gıbı karızma boylu poslu kaslı deyıl ıstıhbarat ajan demek hızlı demekdır vatan ıcın canını vereceksen önce allahdan korkman lazım ne ıcın savaştığını kıme hızmet ettıgını ıyı bıleceksın. Akıllı olacaksın çok fazla analızcı olacaksın kımseye guvenmeyeceksın sana kımyasalla korku verecekler allahdan Korkmaz’dan canından korkar ve canını vermek ıstedıgın vatanı satarsın akıllı ol

 200. okan diyor ki:

  arkadaslar vatan olecek degıl yasacyacak ıstıhbarat verecek ınsan arıyor savasa gıtmıyoruz bu kurum cıddı bır kurum maasallah herkes ısteklı cok guzel ama cıddı olalım bıraz ayrıca bazı yorumlarda dalga gecen olmus sen bu ulkede bu kadar rahatsan vatanımız sayesınde rahatsın unutma hakkı olan ıyı olan kazansın herkes basvurabılır ınsallah hayırlı olan kısı kazansın tek ıstegım budur.

 201. gaggom23 diyor ki:

  Yuce Rabbim Bu mubarek ayda bu komik yorum yazanlara akıl fikir versin diyorum.Yav gaggom benım orası yol gecen hanımı yav…

 202. seze diyor ki:

  yabancı dilim yok ama vatanıma hizmet etmek istiyorum

 203. seze diyor ki:

  ve bunun için gereken herşeyi yapmaya hazırım

 204. her yerde her zaman diyor ki:

  İlla devlet’te calismak gerekmiyor olandisi durumlarda bilgirver

 205. Ercan Ataş diyor ki:

  ben hayatım boyunca hep bu kurumda görev almakşhizmet etmek ve gerektiğinde burda ölmek istiyorum.lisans mezunuyum ingilizce yabancı dilim var.elazığlıyım .ben bu kuruma girmeyı çok istiyorum lütfen ama lütfen alın beni

 206. şekora diyor ki:

  Aksam saat 6 oldumu ben aneme gitmek istiyoruma,sokakta insanlari rahatsiz eden akılsız genclere veya kurtlar vadisini izleyip onlara kendimi benzeteyime benzemez bu işler buarada yorum yazanlarin 100 de 99 u sırda saklamayi bilmez bunun her sekilde kanitliyabilirim ben o yuzden agalar gidin bu yazilari duvarlara araba camlarina yazin……

 207. şekora diyor ki:

  Turancibozkurt

 208. yunus diyor ki:

  Ben 1984 doğumluyum mitte çalışmak istiyorum ben elektirik iş yapıyorum iş itiyorum ajanlık göbek adım

 209. tarhanaci diyor ki:

  Ha Sebena karbon!!!

 210. tarhanaci diyor ki:

  Ha Sebena braaa

 211. tarhanaci diyor ki:

  Bingöl /Solhan sizin varoluş mekaniniz idi eskiden.

 212. Muhammed diyor ki:

  Yabancı uyruklu olup da çok dillerde konuşabilen biri başvura bilir mi, belki tercüme bölümlerde cevap yazarsanız sevinirim
  saygılarımla

 213. george diyor ki:

  he herkeste polat alemdar olacak

 214. mehmet diyor ki:

  05344080010

 215. cemil uğur diyor ki:

  Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda
  Şuheda fışkıracak toprağı sıksan şuheda
  Canı cananı bütün varımı alsın da hüda
  Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda O zaman vecd ile bin secde eder varsa taşım
  Her cerihamdan ilahi boşanıp kanlı yaşım
  Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na’şım
  O zaman yükselerek arşa değer belki başım

 216. cemil uğur diyor ki:

  Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda
  Şuheda fışkıracak toprağı sıksan şuheda
  Canı cananı bütün varımı alsın da hüda
  Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda O zaman vecd ile bin secde eder varsa taşım
  Her cerihamdan ilahi boşanıp kanlı yaşım
  Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na’şım
  O zaman yükselerek arşa değer belki başım BEN CEMİL BOYUM 1.70 KİLOM 71 YAŞIM 32 EVLİYİM KENDİM CAPIMDA İLGİLENDİĞİM TEK DAL SPORCUYUM TEK NEFES TE 70 KM STANDAR KOŞU YAPABİLİYOM VE ÇOK ÖZELİKLERE SAHİP BİR KRATELİM VAR BURDA YAZMAYA GEREK YOKN GÖRMEK ÖNEMLİ SAYGILARIMLA MİT MÜSTAŞARLIĞINA ARZ EDERİM

 217. mehmet salih diyor ki:

  mit te çalışmak isterim

 218. tc mevllüt diyor ki:

  yüce TÜRK milletim ve cennet VATANIM icin her turlu goreve hazırım………

 219. kerem diyor ki:

  aycakmaay kızım sen gerizalımısın hee ag madem bukadar zekisin nie buralarda geziosun hee

 220. hizretsayilir diyor ki:

  Devletime hizmet etmekten onur ve şeref duyarim keşke böyle bir şansim olsaydi ama hayat bana adil davranmiyor burdan tum yetkililere sesleniyorum lütfen biri görürse banada bi şans versin saygılarimla hizret

 221. hizretsayilir diyor ki:

  Kürtçe ” çok iyi biliyorum ve english”i yarim biliyorum ne olur biri görurse bir kere arasin banada bir şans versin ve vatanima hizmeti namus borcu bilirim eger böyle birşans gelirse ama hiç şansim yok ama belk olur saygilarimlar hizret

 222. Serkan diyor ki:

  Eyer kabul edilirsem vatanima hizmet etmekten onurduyarim saygilarimla

 223. hasan... diyor ki:

  mitin neresi sizi celbediyor arkadaslar gizemimi dogru gizemlidir lakin oyle basi bos istedigi gibi at kosturan bi kurum deyildir rahatli yok ozgurluk yok girdinmi bitti cikmak istesen tedavisi bile yok ziz birakin mitci olma sevdasini siz gidin simitci olun anada ihtiyac var ulan vatan ne vatani ulan ananin sesini duysan vatani satarsiniz sizbe brakin bu iskeri ugrasmayin neti meskul eden bukadar ahmak olmasa dunyada erisim hizliligi daha yuksek olur….

 224. Barış k.kurt diyor ki:

  Çok iyi derece kürtçe biliyorum türkçemde düzgün her ortama ayak uydururum istihbaratta çalışmaktan onur duyarım

 225. kadir diyor ki:

  bu devlet ve millet için atalarımız gibi heryerde ve her şekilde hizmet etmekten onur ve gurur duyarım her zaman hazırım afyon kadir karaca

 226. kadir diyor ki:

  hayatta zaten ölücez ya şimdi ya yarın beni ve bütün eli boş olan vatan severleri alın…

 227. kadir diyor ki:

  tamam box ta 3 madalya 1 kupavar kanımın son damlasına kadar vatanıma milletime helal olsun

 228. kadir diyor ki:

  bu sınav falan boş

 229. tarcan diyor ki:

  Lan burda ne kadar cok salak var ulke bunlara kalsa poku yedik amk

 230. boraberkcan diyor ki:

  ülken için savaş aşkın için öl

 231. ali ütük diyor ki:

  söz konusu vatan sa herşeyden vaz geçerim

 232. ali ütük diyor ki:

  vatan için herşeyden vaz geçerim

 233. şeyda tenbel diyor ki:

  sizin teşkilatanıza katılmak istiyorum beni aranıza alırsanızsa çok mutlu olurum.

 234. murat diyor ki:

  25 yaşındayım 4 yıllık fakülte mezunuyum.şuan işsizim MİT e girmek istiyorum 0534 441 50 69

 235. enes diyor ki:

  Mite girmek istiyorum

 236. ilhan diyor ki:

  iller arası araştırma ve nokta……………vs.uluslararası kara ve deniz……………vs yakın….uzak…..natları vs yaş 34 evli bir oğlum var maksat ipin ucunu tutmak gerisi f

 237. mehmet ünal diyor ki:

  Böyle bir teşkilatta görev ve sorumluluk Almak benim için bir Şereftir.degerlendirilirsem eğer Onur duyarım Saygılarımla Mehmet ÜNAL KAYSERİ.

 238. Ramazan diyor ki:

  Ben ramazan tahmin etemiyecek kadar başarılıyim kim kimsem yok yanliz yerim yanliz içerim yanliz gezerim yanliz ölürüm bu devlet beni nerde olmami istiyorsa orda olurum vatanima hizmet etmek isterim bu işleri iyi bilirim kimin ne olduğunu bir bakışda anlarim derdi ne ne bu küreve ben alirsaniz sevinirim ne yüzümü ne yüzünüzü mahcup etmem elimden geldiği kadar dahada fazlasini yaparim size daha cok şey anlatmak isterim benimle irtibat gecmek için telefon numaram (0534-051-33-38 teşekkür ederim sevgililer saygililar vatan sağ olsun Allah yardimcimiz olsun saygilar

 239. onur diyor ki:

  ben herşeyın iyisinı yapacagıma inanıyorum

 240. kayseri diyor ki:

  yorumlara gülmekten yıkıldım arkadaşlar siz daha girmek istiyorum dediğiniz kurumun ciddiyetinin bile farkında değilsiniz bence :) M.İ.T kendi bulur adamını ;))

 241. tc diyor ki:

  Ne mutlu türküm diyene

 242. cemil ağı diyor ki:

  slm devletime hizmet etmek istiyorüm arz aderim

 243. FATİH diyor ki:

  ADİM FATİH BUNU SEVE SEVE YAPMAYA AZİRİM BARAYRAK ŞEREV SİLAH YEMİN EDERİM Kİ GZÜMÜ KİRPMADAN YAPMAYA AZİRİM

 244. muhammed diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar ben muhammed ben kütük olarak Türküm ve Suriye vatandaşıyım tabi genel olarak arapça ve az ingilizce biliyorum türkçe ana dilim ama Türk vatandaşı değilim ve mit e çalışmak istiyorum

 245. Ztx diyor ki:

  :D:D:D evet alımlar burdan oluyor arkadaşlar 😀 iyi bari epey kaybeden olucak 😀 qweqw

 246. ömer diyor ki:

  benim adım ömer arapça türkçe ingilizce biliyorum aşırı derecede çok zeki anasız babasız türkiye hizmet etmek istiyorum ölene kadar hazırım 05373729118 Arabic Turkish English excessively so clever I know I’m ready motherless father until he died I want to serve turkey 05373729118 العربية التركية الإنجليزية بشكل مفرط ذكي جدا وأنا أعلم أنا أب أمهاتهم على استعداد حتى مات أريد أن أخدم تركيا 05373729118

 247. serkan koç diyor ki:

  Kendi isteğimle asker olmak istiyorum 05464048202

 248. serkan koç diyor ki:

  Gönüllü isbarat olmak istiyorum yardimci olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim 05464048202

 249. birisi diyor ki:

  Ya hepinizin eline ve yüreğine sağlık demeden geçemedim.
  Çok güldürdünüz:))
  Allah razı olsun:))
  Ve Allah yardım etsin size!

 250. zafer diyor ki:

  herkes işe alındı yarın gelin işe başlayın :)

 251. remzi ÖNKAN diyor ki:

  Vatan için görev yapmaya hazırım saygılarmı arzederim

 252. mustafa diyor ki:

  Allah cc izniyle sizlere katilip mucadeleye sarilmak isterim 0531 915 2402

 253. yunus diyor ki:

  Mehra balar benyunus mitecalişmaktan gururduyarım cünku bu işi seviyoeum askerde ozel birlik teydim ve ikitane takdir belgelerim var biran önce haber bekliyor.

 254. poyraz diyor ki:

  Bu milllete bu devlete ille de hizmet edmek isde ten arkadaşlarım vatan millet bayrak sancak bu önemli ve yüce simgemize ” artık olmak dürüst ve çalışkan olmak bile jilet devlete hizmet edmek dir. Not:sağlam. Bir referans yoksa hayaller de yok

 255. poyraz diyor ki:

  Eski asger dim Komando ozelharakat”” ayrıldım ben mesleğinin gereğini yeri e fazlasıyla getiriyorsam sağlam görmek isderim.malesef o dediğime çok önem verdiğim için ayrıldım şu anda biryerdeyizz yine memurum ama isim poyraz yerinde duramıyor um fark li özelliklere sahibim sevgili büyüklerim” eğer görev vermek isderseniz:isim harici ikinci bir görevi ülkem. Ve halkım in bekasi:geçtiğimiz in geleceği için üstüme düşen görevi yapmak isderim .saygilar illaki Ok uyan ” bir kardesimiz olur herhal ” istihbarat sizin işiniz ulaşırsibiz ” bu dim eminim “

 256. ibrahim demirci diyor ki:

  siz bu işleri kolaymı sanıyorsunuz ya vallaha yorumlara bakıyorumda hepiniz mit olmak için degil şov yapmak için varsınız hepiniz adralenin aksiyon yaşama derdindesiniz gercekten mitcinin biri sizi alsa konuşturmaya kalksa bulbul gibi ötersiniz sizler cadece aksiyon adralenin peşindesiniz ben askerde askeri istihbaratında 3 ay görev aldım sizin bildiniz gibi cocuk oyun cagı degil beyler bunlar siz merak etmeyin onlar kimleri sececeni cok iyi bilen bilir siz onlara ulaşamazsınız onlar size ulaşır saygılar.

 257. ismail ünal 05307030365 diyor ki:

  bende istiyorum ilkk okul mevzunuyum almazlar
  bu yolda ölmek isteyenlerdenim

 258. Reisbey35 diyor ki:

  öncelikle Selamun aleykum bazı arkadaşların ısrarla ve ısrarcı birşekilde Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin güzide birimlerinden birisi olan Milli istihbarat teşkilatı bünyesinde görev almak istemesi son derece anlamsız ve manasız bir durumdur lakin başvurular buradan değil http://www.mit.gov.tr adresinden yapılmakta olup üçüncü şahısların görmesini ve bilgilenmesini engelleyecek şekilde gerçekleşmektedir .
  MİT’de görev almak isteyen şahıslar hakkındaki özel ve genel hususlar MİT’in kendi resmi sayfasında personel kaynakları ve işe alım süreci sayfasında belirtilmiştir bunun haricinde hiçbir kimse kurum,kuruluş ve işletmelere itibar edilip güvenilmemesi gerekmektedir saygılar. 02/12/2014
  (Mehmet)

 259. Cahil savar diyor ki:

  Kurtlar vadisi izleyen buraya gelmiş, ne iş olsa yaparım diyor Mit e girince ajan olacağını sanan var. Ara sıra gülmek için giriyorum bu siteye 😀

 260. ali diyor ki:

  Değelerlendirmeler bu tarz yerlerden yapılıyorsa şayet bende katılabilirim :) BEN PROFESYONELİM en iyisi değilim daha iyi olmak için eğitim alıp kendini geliştirmekte olan bir TÜRK evladıyım aldığım eğitimler araştırılırsa ne anlatmak istediğim anlaşılır iyi akşamlar Allah vatanıma milletime zeval vermesin .

 261. nesim diyor ki:

  Ben sözleşmeli erdim bıraktım aceba benide alırlarmı ben bi askerdim numaram 05316209230

 262. nesim diyor ki:

  Ne kalaca bi yerim var nede gidecek bi kapım var lütfen yardımcı olcak kimse yokmu ben eğtimli bi askerim

 263. mucit diyor ki:

  Oncelikle buraya yazan ; yazilanlari okuyan herkesi saygi ile selamliyorum,varsin ilan gecmise ait olsun..olsun yanlis yere yorum yazin, saf temiz kalpli anadolu insanlari hepiniz iyi niyetlisiniz.umudunuzu hevesinizi kaybetmeyiniz. Belki birgun vatana millete hayirli isler yapabilirsiniz.ancak unutmamaniz gereken toplumun tornaciya,asciya,terziye,ogretmene ve en onemlisi; saglikli nesiller yetisebilmesi icin ailelere ihtiyaci vardir.kisacik dunya hayatinda ne is yaptiginizin ne kadar kazandiginizin hicbir onemi yoktur….

 264. mehmet diyor ki:

  söz konusu vatan ise gerisi teferruattır ben cok istediğim bu vatana bu şekilde hizmettir

 265. mehmet diyor ki:

  tek kelimeyle aslında oraya girmeye gücüm yetmesede en azından ümit etmekte güzel

 266. mustan diyor ki:

  Göreve hazırım arayın beni

 267. Serdar diyor ki:

  Bende özel devletım için calışmaya HAZIRIM türkıyemi cok sevıyrm

 268. Ahmet diyor ki:

  Merhabalar okumadik diye mit elemani olamiyormuyuz peki biz ermeni vatandasimiyiz bu ne sacmalik ben gumushaneliyim bu mite girmem lazim ortalik bombaci dolu hain dolu serefsiz dolu

 269. ????? diyor ki:

  şans: ????? ???????

 270. emre yeşil diyor ki:

  Arkadaşlar emniyet teşkilatı kulübü üyelikleri için arayın.0539 790 52 08

 271. shq diyor ki:

  Mrba ben lise mezunym 24 yasındaym mit’te görev yapabilmek icin ne yapmalıym

 272. fatih yılgın diyor ki:

  Birtane vatan vatanımızı milletimizi çok sevdik onun için gerekirse ölürüz vatanımı öyle çok sevdimki canımı gerekirse veririm bizim bir vatanımız var oda uğrunda ölmek mülk adeletin temelidir numaram bu 05397287353 vatanım için çalışmak istiyorum gerekirse uğrunda ölürüm.

 273. fatih yılgın diyor ki:

  ne olursunuz beni değiştirin küçük yaşta başladı benim vatan sevgim nasıl bir anne küçük oğlunu sevdiği gibi bende tek olan vatanımı seviyorum gerekirse ölürüm insanlara yardım etmeyi bile çok seviyorum benim anamda babamda uğrunda ölmek istediğim vatanım..

 274. fatih yılgın diyor ki:

  her zaman kendimi değiştirmeyi o kadar çok istedimki ben yalnız anmı babamı değil vatanımı sevdim

 275. o.sedat yıldız diyor ki:

  M.i.t teskilatinda calismak benim icin gurur ve onur verici olur kendime guveniyorum yetkilIlere sesleniyorum

 276. o.sedat yıldız diyor ki:

  Turkiye m.i.t teskilatinda uzun yillardan beri personeli olarak calismak ve hizmet yapmak istiyorum 37 yasimda olup toplumun icinde yillardir ic ice olarak yasamis oldugum tecrubelerimle durustlugum ve onurrumla verilen gorev ve hizletleri basariyla yerine getitecegime kanaat getirerek m.i.t na basvuru veya geri hizmet adina alinmadi icin degerlenfirilmedisini saygilarimla arz ederim

 277. hakan tepebasi diyor ki:

  Dalgami geciyorsunuz adammi seciyorsunuz milletin duygulariyla oynaman ok

 278. şadi sevencan diyor ki:

  ula sey zannettunuz orayı tup sırası bızde bıtene alalum ondan ya devletıne hızmet etmek ısteyen bı kurumla degıl yasadıgı surece nefes aldıgı surece hızmet eder kapiş hadi :)

 279. sero diyor ki:

  Mit olsan noglur olmasan noglur yakarin bi sigara bakarim dalgama

 280. mustafa türkcü diyor ki:

  slm onun bunu köpeliyin yapmaktan bıktım beni miti alında kutulayım ceza evin de yata yata hayatım sikildi cevap bekliyom sabukam var ama olursa iyi olur

 281. 19 diyor ki:

  :/

 282. aysun diyor ki:

  lütfen mesajınızı bekliyorum

 283. Serdar görgülü diyor ki:

  vatan sana canım feda

 284. caner diyor ki:

  Bu isi ilk okul mezunlarina verseler daha iyi olur

 285. gökhan diyor ki:

  ….

 286. ali diyor ki:

  slm bn iki dıi bılen we hzlı we atık bırıym geregnın yaplmasını arz edrmm

 287. melike diyor ki:

  mite girmek için ailemi bırakmaya bile hazırım. yaşım 14 beni mite alın demiyorum çünkü ben zeten mite gireceğim.

 288. no name diyor ki:

  Bunca yorum arasında tek dikkat çekici olan mitte çalısmak isteyipte daha mit müsteşarının ismini Ahmet FİDAN bilen,aslında bilemeyen arkadaşım gerçekten teşekkürler…(SAKARYALI)

 289. melike diyor ki:

  14 yaşındayım. çoğu kişi mite alın beni demiş. bence çok saçma. beni mite alın demiyorum çünkü ben zaten gireceğim. mite girmek isteyenlere hiç bir şey imkansız değildir. durmak yok yola devam

 290. aykut diyor ki:

  girmek istedigim tek yer. Saygılar

 291. aykut diyor ki:

  Fazla yasadigimi düsünüyorm. Can verecek bir yerimiz olsun.

 292. Serhat diyor ki:

  Ben 21 yasinda askerligimi tunceli pülümür jandarma karakolunda yaptim Görevim ne olursa olsun Vatan ugrunda canimi feda etmeye hazirim kaybedecek birseyim yok bu ugurda canimi seve seve feda etmeye hazirim

 293. mehmet diyor ki:

  Her ne kadar almanca ingilizce veyahut arapça bilmesemdevatanım için yureğim küt küt atmaktadırve bu gorevi ifa edebileceğime canı gonulden inanmaktayım nedenmi cunku vatanıma duydugum yuce bir sevgi kendime asırı bir güven ve basarma azmi yatmakta şimdi sorarım neden bizede verilmesinki vatan için çalışmak .saygılar

 294. osman diyor ki:

  mit ten birileri buraya bakıyorsa tetikçi olmayı düşünüyorum tetkçi olmADAN BARİ MİTE GİRİM BENİ DE ALIN CANLI BOMBA DA OLURUM SORUN YOK

 295. Recep Yardım diyor ki:

  22 yaşındayım istihbarata katılmak istiyorum.

 296. Recep Yardım diyor ki:

  22 yaşındayım istihbarata katılmak istiyorum.nereye başvuru yapmalıyım yetkili kişilerle nasıl bağlantı kurabilirim

 297. Milat diyor ki:

  Ben süper silah kullanıyorum sniper 2 klometreden admın anlının şakından vuruyorum bilgi toplamada profesyonelim suikast işleri çocuk oyuncagı önceden yaptıgım görevlerden biliyorum her egitimim var 8 dil biliyorum görevim suriye olmasını istiyorum bitirmek istedgim örgüt vrdır fazla açamam kndimi irtibahrata geçersek anlarsınız

 298. Salih argum diyor ki:

  Vatan anadir vatana dil uztatanin dilini el uzatanin elini keserim göz atanin gözünü çıkarırım ben malatyalı salih kucuklugumden beri vatan sevgisi var bu vatan sevgisi öyle birşey ki dilin gücü yetmez anlatmaya gün geçtikçe elim kolum bağlı bir şekilde bu hayattan birşey ler vatana islama hizmet etmek için can atıyorum şuanda üniversite 1deyim 2 yillik okuyorum ve vatan için canımı vermeye hazirim hiçbir olmasada en kötü uzman çavus olacam ama ben vatana daha büyük hizmetler islama daha büyük hizmetler etmek istiyorum inşallah Allah bir gün Şehitlik serbetini içmeyi nasil eder şuanda biri çıkıp gelse deseki vatan için çalışacaksın gözümü kirpmadan ailemi düşünmeden giderim kimsenin haberi olmadan dag daş dinlemem dağlar benim için düz yolda yürümektir köyde doğduğum için hiçbirşey benim için birgün hepimiz olucegiz bu yüzden ölmekten şehit olmaktan asla korkuyorum korkaklar ölümden korkar belki size bunlar boş laf gibi gelir ama öyle değil kendime sorarım ne zamanki ülkemde kötü şeyler olsa günlerce aylarca düşünürüm olanları sonra derim kendi kendime sen niye düşünüyorsun ve en sonda anladım ki bu vatan benim canım kanım. Kanimda var damarmarimda var bu vatan sevgisi. Aklımda var bu hayattan hiç olmasada kendimce kimse bilmeden tek başıma bu vatana hizmet edicem. İnşallah mitlik sinavlarinada girecem nasip se olur değilse de uzman çavus olarak vatana millete islama nefesimin sonuna kadar hizmet edeceğim

 299. fethi diyor ki:

  Canım feda bu vatana

 300. hasan diyor ki:

  Mit e katılam istiyorum nasıl gerçekleşecek yardımcı olurmusunuz

 301. Veysel ekin diyor ki:

  Ne yazacağım beli ne yazacağım tahmin edersiniz 543-343-70-61diyorum

 302. kızıl diyor ki:

  5dil ve avrupa asya ülkelerinde çeşitli ziyaretlerde bulundum.

  Mit görevi yapmak için mit personeli olmaya gerek yok.
  Onlar sizi zaten bulur.

  Yeterki doğru zamanda doğru yerde olun.

 303. melisa diyor ki:

  merhaba oglum hekır ingilice biliyor sizin için uygun olursa alın

 304. melisa diyor ki:

  general raymod ediardo ile yazışıyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir