Monday, 19 February 2018

işkur çocuk bakıcısı meslek kursu başvuru

Sponsorlu Bağlantılar

işkur çocuk bakıcısı meslek kursu başvuru,

işkur çocuk bakıcısı meslek kursu başvuru

İşi Yerinde Öğrenin
İşbaşı eğitim (staj) programları ile işsizler mesleki yeterliliklerini geliştirmektedir.
Bu programdan yararlanmak isteyenler, işyerlerini mezun oldukları ya da ilgi duydukları alandaki işyerleri arasından kendileri seçebilmektedirler.

Başlangıç Tarihi: 27.03.2013

Bitiş Tarihi: 05.09.2013

Son Başvuru Tarihi: 07.03.2013

Toplam Gün: 151

Toplam Saat: 1134

Eğitim Günleri: PAZARTESI-SALI-CARSAMBA-PERSEMBE-CUMA-CUMARTESI

Yaş Sınırları- Cinsiyet
Alt Yaş Sınırı : 35

Üst Yaş Sınırı : 40

Cinsiyet : Kadın

Öğrenim Durumu: Ortaöğretim (Lise ve Dengi) – Ortaöğretim (Lise ve Dengi)

Programlar
İŞKUR’un düzenlediği “Mesleki Eğitim Programları”, Kurslar, TYÇP(Toplum Yararına Çalışma Programları), Staj Programları, Girişimcilik Eğitimleri ve Çalışanların Mesleki Eğitimi olarak farklı başlıklar altında yürütülmektedir.(detaylı bilgi için; http://www.iskur.gov.tr adresinden sağ üst köşede “hizmetlerimiz” başlığı altında “Mesleki Eğitim Kursları ve İşgücü Uyum Hizmetleri” ‘ni seçiniz.)
Staj Programları
İŞBAŞI EĞİTİM (STAJ) PROGRAMLARI
– Programa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız.
– Bu program için belirlenen Katılım Şartlarını (Öğrenim Durumu, Yaş, Diğer) taşıdığınızdan emin olunuz.
– Öğrenciyseniz programdan yararlanamazsınız. (Açık öğretim öğrencileri, beklemeli öğrenciler, kayıtlarını dondurmuş olanlar veya ikinci öğretime devam eden öğrencilerin programlara katılmalarına, program sonunda da istihdam edilmelerine engel bulunmadığı hususunda, İŞKUR’un uygunluk onayıyla Programa katılabilirler).
– Program başlangıcı itibariyle SSK, BAĞ-KUR veya Emekli Sandığı’na bağlı olarak çalışıyorsanız programa katılamazsınız.
– Programa devam zorunludur. Ancak, Kurumun kabul edebileceği mazeretiniz olursa program süresinin 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni ve en fazla 5 günlük sağlık izni kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, kursla ilişiğiniz kesilir.
– Programa devam ettiğiniz her bir gün için 20,00 TL hak edersiniz. Devam etmediğiniz günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler açılacak banka hesabınıza aylık olarak yatırılır.
– Kurumun kabul edebileceği mazeretiniz olursa program süresinin 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, programla ilişiğiniz kesilir.
– Programa doğru meslekte katıldığınızdan emin olunuz! İşbaşı eğitim (staj) programlarına; 24 ay içerisinde en fazla 6 ay katılabilirsiniz.
– Daha önce 6 aydan kısa süreli bir kursa katılmışsanız kalan süre (6 aya) kadar işbaşı eğitim (staj) programına katılabilirsiniz. (Örneğin, 4 aylık bir kursa devam eden kişi, kalan 2 aylık sürede bir staj programına katılabilir).
– İşbaşı Eğitim (Staj) Sözleşmesi İŞKUR tarafından uygun görülmesi halinde geçerlilik kazanır.
– İşbaşı Eğitim (Staj) Sözleşmesi staj süresinin bitimi ile kendiliğinden sona erer.
– İyi niyet ve ahlak kurallarına aykırılık ile tarafların görev ve sorumluluklarına aykırı davranmaları hallerinde taraflardan her biri sözleşmeyi fesih yetkisine sahiptir.
– İşsizlik sigortasından yararlanmaktaysanız programa katılmanız halinde işsizlik sigortası ödemesi kesilmez (hak ettiğiniz kadar işsizlik ödeneğini ve programa katıldığınız her gün için 20,00 TL’yi almaya devam edersiniz).
– İşsizlik Sigortasından yararlanmaktayken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız programı bırakmanız halinde bu tarihten itibaren işsizlik ödeneğiniz kesilir.
– Program süresi boyunca “bakmakla yükümlü olunanlar dışındaysanız genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı sigorta priminiz” İŞKUR tarafından karşılanır.
– Program sonunda yapılacak olan sınavlarda başarılı olmanız halinde Katılım Belgesi verilir.
İŞKUR İş Danışmanlığı Hizmetinden Randevu alabilirsiniz
İŞKUR’ un sunduğu İş Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilmek için www.iskur.gov.tr adresinden “İş Arayan” olarak kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptığınızda, aşağıdaki işlem basamaklarını takip ederek randevu alabilirsiniz:
– Online İşlemler
– İş ve Meslek Danışmanlığı
– Randevu Talebinde Bulunma

http://www.iskurr.com

Bir önceki yazımız olan işkur başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

işkur çocuk bakıcısı meslek kursu başvuru

3 Yorum on “işkur çocuk bakıcısı meslek kursu başvuru

  1. TÜLAY ÇAKMAK diyor ki:

    evliyim bir kızım var çocukları çok severim ve çok sabırlıyımdır bu işi istiyorum

  2. Aynur Tayfur diyor ki:

    Açıköğretim çocuk gelişimi 3. Sınıf öğrencisiyim. Bu iş tam bana göre

  3. ayfer diyor ki:

    Cocuk bakimi kurduna gitmek istiyorum lütfen yardimci olurmusunuz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir